Пошук

Вхід на сайт

Календар

«  Лютий 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829

Наше опитування

Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 177

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Друзі сайту


Неділя, 23.02.2020, 11:38
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Бібліотека-філія с. Старе Село

Пункт доступу до мережі Інтернет

     Що таке сучасна бібліотека?  Це комфортний, привітний, й обладнаний технічно інформаційний центр, що має безліч ресурсів для робочих та повсякденних справ і дозвілля всієї родини.  Це також місце де можна поспілкуватися з друзями, провести ділову зустріч, взяти участь у культурних заходах і забавах для дітей і дорослих.  Таким центром стала і Старосільська публічно-шкільна бібліотека
     У жовтні 2010 року бібліотека взяла участь у другому раунді конкурсу "Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету", що був оголошений програмою «Бібліоміст» і як результат спільної співпраці стала фіналістом проекту. Книгозбірня отримала 2 комплекти комп’ютерної техніки (з програмним забезпеченням, веб-камерами, мікрофонами, навушниками, сканером, принтером) одним з основних завдань програми є поліпшення доступу населення до інформації шляхом обладнання публічних бібліотек технікою.
     28 жовтня 2011 року відсвяткували зародження нової Бібліотечно – інтернетної сім’ї. Адже саме цього дня відбулись офіційні відкриття Інтернет-центрів в Рокитнівській ЦСПШБ, зокрема і в Старосільській ПШБ
       Протягом даного періоду значна кількість користувачів мали змогу скористатись автоматизованим робочим місцем з вільним доступом до мережі Інтернет. А в кожного користувача була своя мета прийти до нас, в одних це пошук інформації для навчання, підвищення фахового рівня, в інших це дозвілля та відпочинок, ще в інших спілкування з друзями, родичами завдяки програмі Скайп та соціальним мережам, школярі звертались до бібліотеки для реєстрації в регіональних центрах оцінювання якості освіти  і так далі, адже всі ми різна, отже і бажання та вподобання у нас різні.
     Та не тільки відпочивати можна в нашій бібліотеці, а й навчатись. У бібліотеці проводиться набір  на індивідуальна та групові навчання.
     Наші послуги: Освоєння роботи на персональному комп’ютері, робота з програмами пакету  Microsoft Offise (MSWORD, MSEXCEL, MSPOWER POINТ, доступ до мережі Інтернет, створення та використання електронної пошти, спілкування через Інтернет (реєстрація в соціальних мережах, програмі Skype).
     На сьогоднішній день Старосільська публічно-шкільна бібліотека є сучасною  інформаційною установою, куди  можна прийти і отримати потрібну  для себе інформацію. На даний час у бібліотеці працює 2 комп’ютери, 1 принтер, сканер.  Безкоштовні Інтернет - послуги бібліотеки допомагають  задовольнити найрізноманітніші запити читачів у інформації, в тому числі і на ту яка відсутня в бібліотеці. А питання з якими звертаються користувачі різноманітні, від типових, простих до найскладніших: це і перегляд політичних та економічних новин, підготовка матеріалів обдарованих дітей для участі у Малій академії наук,  автомобільні новини,  про застосування новітніх технологій у медицині, пошук текстів улюблених пісень, пошук людей за кордоном і спілкування з ними.
     Для користувачів бібліотеки створений інформаційний куточок. Бібліотекар складає рекомендаційні списки літератури із різноманітною інформацією для вчителів, учнів. До бібліотеки за допомогою звертаються  представники влади, медичні працівники, вчителі, учні,  жителі села.
Бібліотека стала центром дозвілля для юних читачів та старшого покоління.
     Хоча технічний потенціал бібліотеки  не великий 2 комп’ютери, але це значно розширило інформаційні можливості. Кількість користувачів постійно зростає, серед них є й ті, що прийшли до бібліотеки вперше. На даний час основним завданням бібліотекаря є залучення нових користувачів, створення краєзнавчих електронних ресурсів, електронних баз даних на допомогу освіті та самоосвіті. 
     Вчителі  Старосільської загальноосвітньої школи активно використовують мережу Інтернет, готуючись до уроків, позакласних виховних заходів, переймають досвід колег. Учні школи користуються інформаційними ресурсами, розширюючи знання з предметів шкільної програми, спілкуються з друзями в соціальних мережах, розвивають свої естетичні смаки малюючи навколишній світ. Абітурієнти  знайомляться з умовами вступу до навчальних закладів нашої країни. Вчителі та учні неодноразово звертаються за інформацією, яку тут можна отримати швидко і безкоштовно.
     Позитивним є те, що діти вчаться працювати з комп’ютером, набувають практичних навичок  роботи. Із задоволенням молодші школярі  приймають  участь у конкурсах комп’ютерного малюнка.
      Найбільше уваги приділяється роботі з обдарованими учнями, це такі, як Єремейчук Артур, Пишняк Альона, Рудик Олександр, Лісовець Марія, які постійно займають призові місця на олімпіадах, конкурсах, Малій академії наук.
      Зросла кількість відвідувань до 202 користувачів, які бажають працювати з комп’ютером, в Інтернеті. 
      Дякуючи Інтернету, зріс імідж бібліотеки.