Пошук

Вхід на сайт

Календар

«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Наше опитування

Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 180

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Друзі сайту


















Вівторок, 16.04.2024, 11:03
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Бібліотека-філія с. Старе Село

Екскурс в минуле

 ІСТОРІЯ СТАРОСІЛЬСЬКОЇ ПУБЛІЧНО-ШКІЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ

     В 1948 році в Старому Селі був відкритий клуб і при ньому діяла бібліотека. Бібліотека займала одну кімнату загальною площею 15 кв.м. Першим бібліотекарем був Шкроба Степан. Пізніше він передав бібліотеку Ковалець Агафії Данилівні, Книжковий фонд бібліотеки на 1.01.1964 року становив 4 607 примірників. Читачів у бібліотеці становило близько 500 чоловік. Працював один творчий працівник. Пізніше він передав бібліотеку Ковалець Агафії Данилівни, яка працювала до 1968 року. З 1968 року прийняла бібліотеку Пишняк Тетяна Іванівна.
      Згодом в 1987 році бібліотека була перенесена в приміщення сільської Ради.
     Бібліотека обслуговує всі категорії читачів від дошкільників до дорослих. Фонд бібліотеки з року в рік зростає і поповнюється за рахунок бюджетних коштів. Надходження літератури було велике. Це була різноманітна література - художня, науково-пізнавальна, галузева, суспільно - політична, література для молодших школярів. Бібліотека отримує більше десяти найменувань газет і журналів. Бібліотечний фонд розміщений згідно таблиць ББК і має вільний доступ для користувачів.
     З 1995 року надходження літератури зменшилось в зв'язку з зменшенням фінансування.
     Змістовному розкриттю книжкового фонду допомагають постійно діючі відкриті тематичні виставки та полички. Бібліотечно-бібліографічний фонд бібліотеки складається :
1. Каталоги і картотеки :
- алфавітний каталог;
- систематичний каталог;
- систематична картотека статей ;
- краєзнавча картотека.
2. Довідковий фонд .
3. Тематичні папки: "Соціальний захист населення", "Агрокомплекс", "Земельний кодекс " та інші.
     З 2002 року згідно розпорядження голови облдержадміністрації та райдержадміністрації "Про реорганізацію бібліотечної мережі району " бібліотеки об'єднані в публічно-шкільну бібліотеку.
     Одна з основних функцій сучасної бібліотеки - оперативне і повноцінне забезпечення інформаційних потреб населення.
     Шкільна бібліотека почала діяти з вересня 1950 року, була підпорядкована Райвно, займала одну кімнату загальною площею 6 кв.м. На 1.01.1964 року фонд становив 1496 примірників, читачів у бібліотеці нараховувалось близько 140 читачів .
     В 1966 році в селі Старе Село була відкрита середня школа. При школі існувала бібліотека. Бібліотека була культурно-інформаційним осередком того часу. Бібліотекою користувались учні, вчителі,батьки.
     Згодом, у 1988 році був збудований новий корпус школи, куди було перенесено і бібліотеку. На той час бібліотекарем була Крупич Галина Гаврилівна. З 1999 року бібліотекарем стає Чурилович Наталія Павлівна. 3 2001 року бібліотекарем працювала Волинець Олександра Іванівна. З 2005 року на посаду бібліотекаря призначено  Рудик Галину Павлівну.
     З 2002 року бібліотеки об'єднані в публічно-шкільну бібліотеку, шкільна бібліотека стає шкільним відділом Старосільської публічно-шкільної бібліотеки.
     Шкільна бібліотека співпрацює з педколективом, особливу увагу приділяє інформуванню про нові надходження книжок, періодики та методичної літератури. Разом з педколективом проводиться робота з формування в учнів бережливого ставлення до підручників. Регулярні повідомлення читачів про нові надходження до бібліотеки є одним з головних елементів інформаційної роботи шкільної бібліотеки. В бібліотеці проводяться масові заходи, вечори відпочинку, години поезії, обговорення, бібліотечні уроки.
     З жовтня 2011 року у шкільному відділі бібліотеки відкрито Пункт вільного доступу до мережі Інтернет, що стало можливим завдяки перемозі у конкурсі програми «Бібліоміст» "Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету".
     На сьогоднішній день публічно-шкільна бібліотека - це сучасна інформаційна установа, що сприяє професійному, та особистісному розвитку навіть такого  віддаленого села, як Старе Село. Кожний користувач бібліотеки попередньо записавшись у бібліотеці, має можливість впродовж 1 год. безкоштовно подорожувати Інтернетом. Одне з основних завдань бібліотеки - забезпечення  оперативного доступу читачів до різносторонньої інформації. Публічно-шкільна бібліотека надає можливості для пошуку  інформації  людей різних соціальних верств населення і допомагає становленню та розвитку їхньої загальної інформаційної та інтелектуальної культури. Завдяки програмі «Бібліоміст» у бібліотеці працює 2 комп’ютери з безкоштовним Інтернетом, принтер, сканер.
         Користувачами публічно-шкільної бібліотеки представники найрізноманітніших верств населення  села – студенти, учні, вчителі. З кожним користувачем проводиться попередня консультація, ознайомлення з правилами  публічно-шкільної  бібліотеки, виявляється рівень його комп’ютерної грамотності.
         В максимально доступній формі користувачі бібліотеки отримують навички основ роботи на комп’ютері: робота в Microsoft  Office;,  основи роботи в Інтернеті.
         Публічно-шкільна бібліотека   допомагає задовольнити найрізноманітніші запити читачів на інформацію, в тому числі і на ту що відсутня в бібліотеці. А питання з якими звертаються користувачі різноманітні, від типових, простих до найскладніших: це і перегляд політичних та економічних новин, автомобільні новації,  пошук текстів улюблених пісень тощо. Для вчителів школи проводяться екскурс „Інтернет, як джерело одержання професійної інформації”.
      В бібліотеці  проводяться  такі заходи:
- Канікули з мишкою (корисні поради інтернет-мандрівникам).
- «Бібліомандрівка», «Як подружитися з комп’ютером»  для учнів  школи.
- „Корисні ресурси” – Інтернет-уроки для вчителів предметників та інші.
     Особливого попиту набуває інформація на допомогу вчителям предметникам: розробки уроків, для учнів різноманітний матеріал для підготовки домашніх завдань, самоосвіти, поради психолога, поради для батьків. 
         Багато інших користувачів  черпають із всесвітньої мережі Інтернет різноманітну інформацію.
     Тематика запитів відвідувачів найрізноманітніша: стан економіки,  політичний устрій в Україні, освіта, зайнятість населення, оплата праці, пошук роботи, підготовка до навчального процесу, новини, спорт, погода та інше. Вчителі, школярі використовують Інтернет для пошуку  рефератів, беруть участь у різноманітних конкурсах, вікторинах, спілкуються в чатах.
     Бібліотекарем  постійно  надаються консультації та практична  допомога в  пошуку необхідної інформації в Інтернет – мережі, виконуються пошукові роботи з певних тем.
     З серпня 2012 року Старосільська публічно-шкільна бібліотека розпочала роботу в рамках Програми сприяння Парламенту, яка полягає у відкритті на базі бібліотеки  Пункту Доступу Громадян (ПДГ) до офіційної інформації органів влади. Організація даного напрямку роботи проводиться відповідно до Законів України "Про доступ до публічної інформації" та "Про внесення змін до Закону України "Про інформацію". Проект Програми сприяння Парламенту "Створення мережі пунктів доступу громадян до офіційної інформації" впроваджується у співпраці з Українською Бібліотечною Асоціацією.